Idź do treści strony
03.10.2019 14:16

Plastycy zaprezentują się w Planecie 11

Fragment plakatu reklamującego wystawę - na nim malarz ucharakteryzowany na sw. Jakuba

To będzie kolejna wystawa prac artystów zrzeszonych w Związku Plastyków Warmii i Mazur. Piątkowy (4 października) wernisaż w bibliotece Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38 zacznie się o 17:00.

Tematyka i techniki przedstawionych prac są bardzo różne, a to ze względu na zróżnicowane upodobania twórców. Artyści fascynują się malowniczymi pejzażami, realistyczną martwą naturą, architekturą, portretami, sztuką współczesną, abstrakcją.

- Nie tylko malarstwo znajduje się w kręgu zainteresowań artystów - zaznacza kierownik Planety 11, Jacek Smółka. - Zajmują się również tkactwem, batikiem, rzeźbą, witrażem, haftem, wyrobem  biżuterii artystycznej i fotografią.

Związek Plastyków Warmii i Mazur w Olsztynie powstał w 1995 roku. Skupia 41 osób, z których połowa jest w wieku emerytalnym. Dla większości członków - artystów amatorów - możliwość tworzenia stała się dopełnieniem ich życia. Dała szansę realizacji marzeń z czasów młodości oraz zaspokojenia potrzeb duchowych. Tworzą z pasją, zafascynowani pięknem krajobrazów, kwiatów, czy pracami sławnych i uznanych artystów.

- Członkowie Związku prezentują swoje prace w galeriach, na wystawach zbiorowych i indywidualnych, na przeglądach wojewódzkich i krajowych oraz ogólnopolskich konkursach wzbudzając zainteresowanie publiczności i uznanie jurorów potwierdzone licznymi nagrodami i wyróżnieniami - dodaje Jacek Smółka.

Wernisaż wystawy Związku Plastyków Warmii i Mazur 4 października (piątek) o 17:00 w bibliotece multimedialnej Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 8°C
Pochmurnie 15°C