Idź do treści strony
12.04.2018 11:20

Planetarne spotkania z przyrodą

Grafika, w tle las, na pierwszym planie napis Leśne śpiewy

To będzie doskonała okazja, by zbliżyć się do otaczającej nas przyrody. W najbliższych dniach biblioteka Planeta 11 zorganizuje oryginalne spotkania i warsztaty.

W ostatnich latach w całym kraju, także na Warmii i Mazurach, wilk stał się częściej spotykanych gatunkiem. Te fascynujące osobniki można było podglądać m.in. dzięki specjalnym kamerom instalowanym przez leśników.

Nie brakuje także twórców, którzy angażują się w dokumentowanie zwierząt ich naturalnym środowisku. Jednym z nich jest Marcin Kostrzyński, utytułowany filmowiec, który pokazuje rodzimą przyrodę w niezwykle atrakcyjny sposób.

- Niewykluczone, że w trakcie spotkania poznamy tajniki dokumentowania zwierząt i rozstrzygniemy spór o granice ingerowania w naturę w celu uzyskania jak najlepszych zdjęć i filmów - zachęcają organizatorzy. - Zobaczymy nie tylko naturalne zachowania zwierząt, ale także środowisko ich życia oraz relacje zachodzące pomiędzy różnymi gatunkami. Filmy będą tłem do opowiadania autentycznych historii i przeżyć.

To spotkanie, zatytułowane "Unikalne sceny z życia wilków" w piątek (13 kwietnia) o 17:00 w bibliotece Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38.

Ale to nie koniec przyrodniczych atrakcji na najbliższe dni. W niedzielę i poniedziałek (15-16 kwietnia) odbędą się oryginalne warsztaty pieśni leśnych "Leśne śpiewy".

- Dwudniowe zajęcia są otwarte na wszystkich, którzy lubią i chcą śpiewać, niezależnie od poziomu umiejętności wokalnych - przekonują organizatorzy. - Pozwolą nauczyć się pieśni, które uwrażliwiają na przyrodę. Śpiewane w grupie w połączeniu z ćwiczeniami emisji głosu i pracą z oddechem wspierają także rozwój osobisty, umożliwiając pełną ekspresję.

Niedzielne warsztaty potrwają od 17:00 do 20:30, poniedziałkowe od 16:00 do 19:30. Zajęcia poprowadzi  Kasia Paterek, terapeutka, koordynatorka projektów społecznych, absolwentka wychowania resocjalizującego w Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, używając pracy z głosem, śpiewu podczas zajęć rozwojowych i integracyjnych.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko) na adres e-mail: kamila.radziminska@planeta11.pl.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 3°C
Częściowe zachmurzenie 7°C