Idź do treści strony
20.02.2017 14:18

Piąty bieg City Trail za nami

Zawodnicy biegną ośnieżoną leśną ścieżką

Aleksandra Lisowska i Paweł Pszczółkowski okazali się najlepsi w kolejnej edycji biegowej imprezy. Ta - tradycyjnie już - odbyła się na trasach wokół jez. Długiego.

Aleksandra Lisowska to rekordzistka olsztyńskiej trasy. W trwającej edycji wygrała już trzy biegi i zapowiedziała, że pojawi się na marcowych zawodach, by zostać sklasyfikowaną i wygrać "generalkę". Jej ostatni rezultat to 19:51. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Lankowska-Klemt (23:40), a trzecią lokatę wywalczyła Katarzyna Kotłowska (23:42).

­­- Dzisiaj było ciężko ze względu na nawierzchnię, ale można było się tego spodziewać, w końcu mamy zimę i odwilż - mówiła na mecie Katarzyna Kotłowska. - To, że trasa została lekko zmodyfikowana, by ominąć najbardziej oblodzony i niebezpieczny fragment trasy wyszło mi na dobre, bo przybiegłam trzecia.

W rywalizacji mężczyzn zabrakło Artura Olejarza, który biegł dotychczas trzy razy i za każdym razem nie miał sobie równych. Pod jego nieobecność jako pierwszy linię mety minął Paweł Pszczółkowski.

- Plan był taki, żeby biec w grupie, ale tak wyszło, że ruszyłem trochę mocniej i stwierdziłem, że biegnę po prostu swoje – mówił po biegu. - W efekcie od startu do mety biegłem sam. Biegło mi się dobrze, czuję że moja forma jest coraz lepsza i wszystko idzie w dobrym kierunku.

Wynik Pawła to 17:18. Dopiero 53 sekundy później zawody ukończył drugi zawodnik – Rafał Wiśniewski. Trzecie miejsce wywalczył Daniel Mikielski (18:53).

Ostatni już bieg City Trail Olsztyn odbędzie się 25 marca. Podsumowanie edycji jest zaplanowane na 12 kwietnia.