Idź do treści strony
12.04.2018 13:28

Oto ludzie dobrej woli

Statuetki wręczane podczas gali

Już 19. raz wyróżnieni zostali ci, którzy urzekają swą aktywnością. To podkreślenie, że charytatywna działalność jest nadal w cenie.

W tm roku statuetki zaprojektowane w Państwowym Liceum Plastycznym trafiły do dziewięciu osób i instytucji. To przedstawiciele przeróżnych dziedzin, zajmujący się m.in. rachunkowością, pomocą społeczną, sportem, seniorami, kulturą.

W Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku grono nagrodzonych statuetkami "Ludzi Dobrej Woli" powiększyło się o: Elżbietę Muż, Annę Deszkiewicz – Biuro Rachunkowe "Abakus", Wojciecha Fijałkowskiego, firmę Billenium, Akademię Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury, Agnieszkę Rudzianiec, Agatę Wilińską, Marzenę Górską-Zwolińską i Andrzeja Fabisiaka.

- Każdy z nas ma do wyboru dwie skrajne postawy życiowe: egoizm i altruizm - mówił przewodniczący Kapituły Wielkiego Serca, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Ta pierwsza jest życiowo wygodniejsza, ale to druga godna jest największego szacunku, pochwały i naszej pamięci. Także w Olsztynie są wśród nas ludzie, którzy pomaganie innym traktują jako swój, ludzki, humanitarny obowiązek. Refleksja z tego pięknego wieczoru może być tylko jedna: wielkiego serca nigdy nie jest za dużo.

Pomysł uroczystego publicznego podziękowania darczyńcom za bezinteresowny gest dobrej woli zrodził się w 1998 roku podczas rozbudowy bazy Schroniska dla Bezdomnych i konieczności wyposażenia tej placówki. Wówczas odbyło się pierwsze spotkanie z osobami o dobrym sercu, które zapoczątkowało tradycję corocznej uroczystej gali poświęconej Ludziom Dobrej Woli i powstaniu Kapituły Wielkiego Serca.

[lista nagrodzonych i uzasadnienia] [galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -1°C
Pochmurnie 1°C