Idź do treści strony
10.06.2019 12:13

Oryginalne warsztaty w BWA

Patrycja Piwosz w Galerii BWA

Wystawę jej prac można oglądać do końca czerwca w BWA Galerii Sztuki. Patrycja Piwosz poprowadzi warsztaty dla 7-10-letnich dzieci.

"Jeden organizm" to cykl prac wykonanych ze sztucznych elementów wzorowanych na naturalnych. Zestawiane są ze sobą fragmenty ubrań, futra z recyclingu, sztuczne włosy, pakuły lniane, silikon, wosk a także elementy z własnoręcznie wykonanej ceramiki.

Teraz artystka będzie dzielić się swymi umiejętnościami z młodymi olsztynianami. Już w piątek (14 czerwca) w BWA Galerii Sztuki warsztaty zatytułowane "Wykwitnik". W ich trakcie dzieci, wraz z towarzyszącymi im opiekunami, stworzą oryginalny ogród botaniczny.

- Powstanie z własnoręcznie wykonanych roślin i stworzeń z tekstyliów - zachęcają pomysłodawcy. - Będziemy pracować na przygotowanych przez artystkę miękkich formach, do których będziemy doszywać, doklejać, przyczepiać różnorodne tkaniny, futerka, wstążki czy koronki tworząc swoje własne wyobrażone organizmy. Do warsztatów wykorzystamy materiały z recyklingu. Wszystkie wykonane podczas warsztatów obiekty będzie można ze sobą zabrać do domu.

Galeria zapewnia niezbędne materiały, ale można też przynieść ze sobą np. fragmenty tkanin, sznurków, guziki.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat. Rozpoczną się w piątek (14 czerwca) o 12:00 w BWA Galerii Sztuki przy al. Piłsudskiego 38 i potrwają ok. 1,5 godziny. Koszt warsztatów to 7 złotych. Informacje i zapisy pod numerem telefonu: 89 522 27 09.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 15°C
Pogodnie 21°C