Idź do treści strony
20.07.2017 15:15

Organizacja ruchu podczas prac drogowych przy dworcu [schemat]

Wizualizacja węzła przesiadakowego

Coraz bliżej rozpoczęcia przebudowy układu drogowego przy olsztyńskim dworcu. Wykonawca, który podpisze wkrótce umowę, już uzgodnił zasady ruchu pojazdów w tym rejonie.

Prace za niemal 23 miliony złotych będzie realizować firma Skanska. Modernizacja i budowa będzie dotyczyć ul. Partyzantów od ronda Bema do ul. Lubelskiej. Choć umowa ma być zawarta w następnym tygodniu, to przedstawiciele firmy już przygotowali organizację ruchu, która została zaakceptowana.

W pierwszej części prac zajęta zostania część pl. Konstytucji 3 Maja oraz plac między ul. Partyzantów a Kościuszki. Ul. Partyzantów będzie można dojechać do dworca, jednak przy nim będzie trzeba zawrócić. Indywidualny ruch z Lubelskiej i z Kościuszki kierowany będzie w ul. Dworcową. Od Dworcowej do Kościuszki przejazd będą mieć tylko autobusy komunikacji miejskiej.

Te zmiany zostaną wprowadzone w życie w nocy z 28 na 29 lipca (piątek/sobota).

Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac przy przebudowie ul. Partyzantów między ul. 1 Maja a pl. Bema. Wykonawca - konsorcjum, którego liderem jest firma Balzola - przygotowuje organizację ruchu dla tego odcinka. W tym przypadku prace również powinny zacząć się na przełomie lipca i sierpnia.

[schemat organizacji ruchu, pdf, 117KB] [projekt organizacji ruchu, pdf, 2,4MB] [o inwestycji]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 3°C
Pochmurnie 6°C