Idź do treści strony
12.03.2018 12:43

Opowiedzą o Camino de Santiago

Logo biblioteki Planeta 11

Trasa wiodąca do Santiago de Compostela jest jednym z najbardziej niezwykłych traktów. Będzie można o niej posłuchać już jutro (wtorek, 13 marca) w bibliotece Planeta 11.

Około czterech tys. kilometrów - tyle właśnie trzeba pokonać, by przejść cały Szlak Jakubowy. Trasa wiedzie przez wiele europejskich państw. Nie ma jednego początku, jednak każda z odnóg prowadzi do jednego miasta - do Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii.

Okazja do posłuchania o pielgrzymkowym szlaku nadarzy się już we wtorkowe (13 marca) popołudnie. Gośćmi biblioteki Planeta 11 będą Edyta Balbuza-Szarota z mężem Rafałem Szarotą i Ewą Głowacką. Opowiedzą o swoim pielgrzymowaniu szlakiem portugalskim do grobu św. Jakuba. Zilustrują swoją pieszą wędrówkę fotografiami oraz podpowiedzą przydatne w pielgrzymowaniu informacje.

Należy pamiętać, że Olsztyn także leży na Szlaku św. Jakuba. W kwietniu 2007 roku oficjalnie otwarto odcinek, który rozpoczyna się przy Wysokiej Bramie. Poza tym św. Jakub znajduje się w herbie naszego miasta.

Spotkanie "Poznaj nasze Camino" zacznie się we wtorek (13 marca) o 17:00 w bibliotece Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 3°C
Częściowe zachmurzenie 7°C