Idź do treści strony
23.08.2019 07:37

Olsztyńskie Top Inwestycje [głosowanie]

Ulica Pstrowskiego z lotu ptaka

Stolica Warmii i Mazur rywalizuje w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019. Pośród 30 nominowanych zadań są trzy zrealizowane przez samorząd.

Tegoroczne projekty zgłoszone przez Olsztyn związane są z transportem i komunikacją. Nic dziwnego - ostatnie miesiące determinowane były bowiem budową obwodnicy miasta oraz połączenia z nią systemu ulic. Gruntownych napraw potrzebowały też drogi w centrum.

Wśród zadań, które ubiegają się o tytuł tej najlepszej są budowa połączeń z obwodnicą (od ul. Pstrowskiego do węzła Pieczewo oraz ul. Towarowa i jej przedłużenie do węzła Wschód). To także szereg przebudów w Śródmieściu (Pieniężnego, Partyzantów, węzeł przesiadkowy przy dworcu) oraz zakup nowych tramwajów.

- Zrealizowane przez nas inwestycje były niezwykle skomplikowane - przyznaje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Jednak po ich zakończeniu mieszkańcy oraz goście naszego miasta mogą korzystać z o wiele lepszej infrastruktury. Dlatego zachęcam do wsparcia tych zadań  w głosowaniu internautów.

Głosowanie w Internecie zakończy się 17 września o godz. 12:00. Poza wskazaniem użytkowników sieci, swoich faworytów wybiorą też przedstawiciele Rady Konsultacyjnej. To specjaliści ze świata administracji, samorządu i biznesu.

Projekty nominowane w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej
* "Rozwój transportu zbiorowego w Olsztynie – łańcuchy ekomobilności"
czyli budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego przy dworcu, przebudowa ul. Pieniężnego wraz z mostem św. Jakuba, przebudowa ul. Partyzantów, rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS) oraz zakup nowego taboru tramwajowego. [głosuj]
* "Budowa drogi wojewódzkiej nr AAA w Olsztynie na odcinku od ul. Pstrowskiego do węzła drogowego Pieczewo (S51)"
czyli powstanie biegnącej przez teren dawnego poligonu w Pieczewie dwujezdniowej droga o długości ponad 2,5 kilometra oraz towarzyszącej infrastruktury. [głosuj]
*"Budowa drogi DK51 od skrzyżowania Towarowej z Leonharda do węzła S51 Wschód"
czyli przebudowa istniejącej ulicy Towarowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Leonharda do ul. Cementowej oraz budowa nowego odcinka drogi, który pozwolił bezpośrednio dołączyć ją do południowej obwodnicy miasta. [głosuj]

Celem konkursu organizowanego przez Portalsamorządowy.pl jest wskazanie zadań realizowanych przez samorządowy, podległe im spółki, a także prywatnych, których efekt jest ważny dla regionu i jego mieszkańców.

Olsztyn dotychczas był wyróżniany za modernizację transportu zbiorowego, zagospodarowanie brzegów jez. Ukiel oraz rewitalizację kompleksu miejskich parków.

Laureaci konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019 zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (25-26 września 2019 roku).

[strona konkursu]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 2°C
Pochmurnie 2°C