Idź do treści strony
08.03.2018 12:13

Olsztynianka znów wśród najlepszych

Jolanta Okuniewska z bukietem kwiatów na tle bannera miasta Olsztyna

Jolanta Okuniewska ze Szkoły Podstawowej nr 13 wśród laureatów ministerialnego konkursu "Nauczyciel-Innowator". Nauczycielka ze stolicy regionu tytuł odebrała z rąk minister Anny Zalewskiej.

Celem konkursu było wskazanie nauczycieli, którzy opracowali najlepsze scenariusze lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu trzeba było przygotować maksymalnie 15-minutowy film prezentujący właśnie takie zajęcia. Te przygotowane w Olsztynie odbywały się w czasie zbliżonym do świąt Bożego Narodzenia i do nich nawiązywały.

- Dzieci kodowały obrazek na macie edukacyjnej, odczytywały współrzędne i projektowały choinkę wg instrukcji na tabletach - informują przedstawiciele SP 13. - Doskonaliły umiejętność czytania, pisania i liczenia rozwiązując zadania na platformie learning.apps. Projektowały trasę ozobota (specjalny robot wspomagający naukę programowania) wykorzystując kolorowe kody. Narzędzia dostosowano do możliwości uczniów. Pierwszoklasiści pracowali z ogromnym zaangażowaniem, ponieważ nowoczesne technologie wykorzystane celowo aktywizują dzieci i sprawiają, że nauka jest przyjemnością.

Laureatami konkursu zostało 16 nauczycieli - po jednym z każdego województwa. W warmińsko-mazurskiem wybrano właśnie Jolantę Okuniewską.

To nie pierwszy sukces olsztynianki. W 2013 roku znalazła się w finale konkursu Nauczyciel Roku. Natomiast w 2015 roku - jako pierwsza Polka - została finalistką światowego konkursu The Global Teacher Prize, czyli tzw. szkolnego Nobla. Jolanta Okuniewska uczy w Szkole Podstawowej nr 13. W październiku 2016 roku uzyskała tytuł Honorowego Profesora Oświaty.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 3°C
Częściowe zachmurzenie 7°C