Idź do treści strony
11.09.2017 14:12

Olsztynianie na mistrzostwach świata w Paryżu

Olsztynianie na mistrzostwach świata w Paryżu

Najlepsi fryzjerzy świata zmierzą się ze sobą podczas Mistrzostw Świata we Fryzjerstwie Artystycznym. W Paryżu, Polskę reprezentować będą zawodnicy z Olsztyna. 

Już za kilka dni w Paryżu Fryzjerska Kadra Polski pod okiem mistrzów świata Andrzeja i Pawła Matrackich powalczy o najwyższe trofea. Występ olsztyńskiej reprezentacji jest również jednym z działań promujących Olsztyn za granicą. W ramach konkursu związanego z promocją miasta za granicami kraju, udział w mistrzostwach został dofinansowany kwotą 5 tys. zł. 

- Najlepszą wizytówką Olsztyna są jego mieszkańcy - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Jesteśmy dumni z osiągnięć olsztynian i w miarę możliwości staramy się wspierać ich w drodze do sukcesu.

W najbliższy weekend Kadra Polski  zmierzy się z najlepszymi fryzjerami świata. Ich zadaniem będzie stworzenie oryginalnej fryzury, która przypadnie do gustu jurorom. Na pierwszy rzut oka zadanie wydaje się proste, jednak sprawa nabiera innego znaczenia, kiedy dodamy, że na wykonanie najbardziej oryginalnego uczesania zawodnicy będą mieli tylko 15 minut. Aby w kwadrans uzyskać efekt wielogodzinnej pracy, potrzebne były wielogodzinne treningi. Zawodnicy trenowali pod okiem doświadczonych i utytułowanych fryzjerów, Andrzeja i Pawła Matrackich, w salonie w Olsztynie.  Rezultaty poznamy niebawem.


<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 18°C
Częściowe zachmurzenie 23°C