Idź do treści strony
16.06.2017 08:33

Olsztynianie, którzy mogą być wzorem

Logo konkursu Godni Naśladowania

Już 14. raz poznaliśmy osoby i organizacje, z których warto brać przykład. W Olsztynie odbyła się gala konkursu Godni Naśladowania.

Wyjątkowe wydarzenie gościło w murach olsztyńskiego zamku. Konkurs od 14 lat organizuje Wojewódzka Rada Organizacji Pozarządowych oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Celem jest promocja organizacji pozarządowych, samorządów i animatorów zaangażowanych w działania społeczne w swoich małych ojczyznach.

- Jesteśmy dumni, że wśród laureatów i wyróżnionych znalazło się tak wiele inicjatyw z Olsztyna - mówi Monika Michniewicz z Wydziału Polityki Społecznej o Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Olsztyna.

Konkurs rozstrzygany był w dziewięciu kategoriach, do których złożono 69 wniosków o uhonorowanie. Przedstawiciele stolicy Warmii i Mazur znaleźli uznanie w pięciu z nich, a w trzech zostali laureatami.

XIV edycja konkursu Godni Naśladowania
Kategoria I Organizacja Godna Naśladowania - wyróżnienie: Akademia Trzeciego wieku przy MOK, Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół dzieci z zespołem Downa "Strzał w 10", Stowarzyszenie Wizja Lokalna oraz Fundacja Przyszłość dla Dzieci;
Kategoria IV Podmiot Dialogu Godny Naśladowania - laureat: Wspólnota Kulturowa Borussia;
Kategoria V Inicjatywa na rzecz Osób Starszych Godna Naśladowania - laureat: Rada Olsztyńskich Seniorów; wyróżnienie: Federacja Organizacji Socjalnych FOSA;
Kategoria VI Animator Społeczny Godny Naśladowania - laureat: Monika Dąbrowska (Bieg na 6 łap);
Kategoria VIII Inicjatywa Międzynarodowa Godna Naśladowania - wyróżnienie: Uczniowski Klub Sportowy Naki.

[strona konkursu]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 8°C
Mocne przelotne opady deszczu 15°C