Idź do treści strony
14.03.2019 14:50

Olsztyn z nagrodami dla najlepiej oświetlonej gminy

Z trzema nagrodami wrócił po środowej (13.03) uroczystości wiceprezydent Olsztyna, Ryszard Kuć, który reprezentował nasze miasto XXVII Międzynarodowych Targach Światło 2019.

Miasto Olsztyn może stanowić wzór profesjonalnego i kompleksowego podejścia do problemu oświetlenia ulic na terenie aglomeracji miejskiej - mówił Marek Orłowski, prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego - Komisja w ten sposób doceniła i uhonorowała działania władz gminy, które traktują inwestycje oświetleniowe jako ciągły proces kształtowania przestrzeni miejskiej.

Nagrodę specjalną  w kategorii „Najlepiej oświetlonej gminy i miasta 2018 roku” Olsztyn dostał za Masterplan Oświetlenia i Iluminację Głównej Trasy Spacerowo-Handlowej (od Dworca Głównego do Al. Starej Warszawskiej) oraz dalszą rozbudowę systemu sterowania oświetleniem na terenie miasta Olsztyn.

Nagroda została wręczona 13 marca w Warszawie. I nie była jedynym wyróżnieniem w dziedzinie oświetlenia miasta. Olsztynowi przyznano także II miejsce w kategorii "Oświetlenie dróg i terenów publicznych" za: przebudowę ul. Płoskiego i dojazd do węzła Obwodnicy Jaroty, oświetlenie ulic lokalnych na zapleczu Knosały oraz węzła przesiadkowego z rondem na Placu Bema. Doceniono także iluminację I Liceum Ogólnokształcącego, przyznając Olsztynowi II miejsce w kategorii "Iluminacja obiektów publicznych, prywatnych oraz sektorów sakralnych".Pełna lista laureatów Konkursu wraz z uzasadnieniem wyników dostępna jest na stronie Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego www.pzpo.pl oraz www.lightfair.pl .

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 12°C
Pochmurnie 18°C