Idź do treści strony
18.05.2017 14:12

Olsztyn przygotowuje się do sezonu turystycznego

Ponad 2 tys. miejsc noclegowych i ponad setka campingowych. Z takich zasobów mogą skorzystać turyści wypoczywający w  Gminie Olsztyn.

Ostatnie dni to prawdziwy przedsmak lata. Również w ratuszu trwają przygotowania do sezonu letniego.

- Turystom odwiedzającym Olsztyn proponujemy pakiet turystyczny "Visit Olsztyn. Nocujesz-zyskujesz" - mówi dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. - Dzięki temu programowi lojalnościowemu nocujący w olsztyńskich obiektach hotelowych otrzymują zniżki na usługi zarówno w miejskich jednostkach tj. wypożyczalnia sprzętu CRS Ukiel, Planetarium czy Aquasfera, ale także w sklepach, restauracjach na Starym Mieście oraz centrach rozrywki.

Obecnie w programie uczestniczy 17 obiektów noclegowych. Wzrosła również liczba parterów oferujących zniżki. Na rabat można liczyć w 31 punkach. Szczegółowe informacje, obiekty hotelowe oraz lista partnerów akcji dostępna jest na stronie visit.olsztyn.eu

W ramach akcji miasto przeszkoli również recepcjonistów obiektów noclegowych.

- Recepcjoniści są zazwyczaj pierwszymi osobami, które mają styczność z turystą w hotelu - dodaje Otoliński. - Zależy nam, by przyswoili jak największą wiedzę o mieście, aby przekazać ją turystom. Ważne, aby wiedzieli gdzie szukać informacji o Olsztynie i jego okolicach.

Poza pakietem noclegowym turyści odwiedzający Olsztyn będą mogli skorzystać z mobilnej aplikacji "Audiotrip" umożliwiającej zapoznanie się z zabytkami i atrakcjami miasta. Aplikację można pobrać na smartfona w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej. Aplikacja jest darmowa i nie wymaga stałego dostępu do Internetu.

Bardzo ważnym elementem turystycznym dla miasta jest Szlak Kopernikowski. Od 2014 roku Olsztyn jest jednym z partnerów. W ramach szlaku wydawane są paszporty, w których turyści mogą zbierać pieczątki w miejscach związanych z Kopernikiem, a za zebranie wszystkich mogą liczyć na nagrody. Również w Olsztynie można taki paszport otrzymać. Jest dostępny w Informacji Turystycznej, która w miesiącach letnich wydłuży czas pracy oraz będzie funkcjonować w dni wolne od pracy.


<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C