Idź do treści strony
06.12.2019 12:09

Olsztyn na zdjęciach i w literaturze

Okładka książki

Stolica Warmii i Mazur wielokrotnie była inspiracją twórców. I to się nie zmieniło, bowiem kolejni artyści prezentują swoje spojrzenie na nasze miasto.

Z najnowszymi efektami pracy twórców można zapoznać się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie z fotografią od dziś (piątek, 6 grudnia) w starym ratuszu, natomiast z literaturą w poniedziałek (9 grudnia) w siedzibie biblioteki przy ul. 1 Maja.

"Five o’clock in Olsztyn" to niezwykły portret stolicy Warmii i Mazur. Oryginalne opowieści zebrała Iwona Bolińska-Walendzik, doktor sztuk plastycznych, która zajmuje się batikiem, witrażem, projektowaniem graficznym.

- Pisać o swoim mieście można różnie, swoimi słowami lub słowami innych - mówi autorka, Iwona Bolińska-Walendzik. - Zaprosiłam do wspólnego odkrywania miasta osoby bliskie, znajome lub całkiem obce, które otworzyły przede mną swój świat, swoje drzwi i opowiedziały o sobie, i o domu, mieszkaniu, ulicy, dzielnicy, mieście. O historii swojego życia, skąd tu przybyli i dlaczego. Z jakiego powodu są mieszkańcami tego, a nie innego miasta, miejsca. Wędruję tak od czterech lat. Spisuję opowieści i tworzę swoistą mapę Olsztyna.

Spotkanie autorskie odbędzie się w poniedziałek (9 grudnia) o 17:00 w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. 1 Maja 5.

Natomiast nieco wcześniej, bo już od piątku (wernisaż 6 grudnia o 17:00) będzie można popatrzeć na Olsztyn okiem seniorów. W starym ratuszu okazja do podziwiania wystawy zdjęć "Mój Olsztyn". Autorzy należą do Koła Miłośników Fotografii Akademii Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Pochmurnie 1°C