Idź do treści strony
04.06.2018 11:55

Olsztyn gotowy do sezonu

Plaża na terenie CRS Ukiel

Sport, rekreacja, kultura i rozrywka - tego na pewno nie zabraknie w najbliższych miesiącach w stolicy Warmii i Mazur. W czasie letniego sezonu coś dla siebie znajdą zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni.

Tłumy olsztynian, ale także coraz większa liczba trustów odwiedza miasto nad Łyną. Da się to odczuć na Starym Mieście, a także nad jeziorami. Tylko w maju obiekty nad jez. Ukiel odwiedziło ok. 150 tys. osób.

- Na 16 czerwca planujemy otwarcie kąpielisk "Plaża Miejska Nr 1" oraz wodnego placu zabaw - informuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Litwiński. - Tydzień później działać zaczną kąpieliska "Plaża Miejska Nr 2" i Skanda. Pozostałe w zależności od możliwości zatrudnienia ratowników. W tej chwili rozważamy uruchomienie ich w systemie weekendowym.

Każde z kąpielisk ma funkcjonować do  2 września. Odwiedzający miejskie obiekty będą mogli skorzystać z szerokiej oferty aktywności - m.in. rowerów turystycznych, narto- i łyżworolek, mini golfa, kajaków, rowerów wodnych, żaglówek. Przed sezonem do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel trafiło łącznie ponad pół tysiąca sztuk nowego sprzętu.

W najbliższych miesiącach w Olsztynie nie zabraknie wydarzeń sportowych. Za n ami już m.in. Puchar Europy w triathlonie. Trwają zmagania "Olsztyn Biega" oraz Liga Siatkówki Plażowej. Natomiast wśród wielu zbliżających się wydarzeń są Maraton Rowerowy MTB Zamana Group (27 lipca), Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych (8 sierpnia), Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajakarstwie (8 września) oraz III Ukiel Olsztyn Półmaraton (16 września).

Preferujący kulturę i rozrywkę będą mogli wziąć w szeregu wydarzeń organizowanych przez miejskie jednostki. Drzwi szeroko otwierają Olsztyński Teatr Lalek, BWA Galeria Sztuki, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Tradycyjnie już szereg atrakcji przygotowały filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Trzydzieści koncertów rozrywkowych, 12 muzyki poważnej, 15 spektakli teatralnych, do tego wystawy, kabarety, warsztaty i animacje dla dzieci - tak w najważniejszych liczbach przedstawia się Olsztyńskie Lato Artystyczne 2018. Wśród najważniejszych wydarzeń są RAP Festival, Noce (nie tylko) Bluesowe, Dni Folkloru Warmia, koncerty Lao Che, Harlemu, Krzysztofa Zalewskiego, występy Grupy MoCarta i Kabaretu Smile.

- Program OLA musi spełniać różnorodne oczekiwania odbiorów - wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - W kalendarzu utrzymane zostały sprawdzone punkty programu oraz prowadzone nowe inicjatywy mające potencjał promocyjny, atrakcyjne dla mieszkańców i turystów.

W tym roku kontynuujemy akcję "Nocujesz - zyskujesz". Nocujący w olsztyńskich hotelach, pensjonatach - łącznie jest takich 17 obiektów mogą liczyć nawet na 20-procentowe ulgi w sklepach, restauracjach, centrach rozrywki 30 partnerów programu. Poza tym w każdą sobotę od początku czerwca do końca września będą odbywać się bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Olsztynie dla turystów oraz - w lipcu i sierpniu - spacery z Kopernikiem po Starym Mieście. Poza tym można korzystać a Aplikacji Audio-Trip. Wycieczka prowadzi przez 13 najciekawszych punktów w obrębie Śródmieścia, a pełna opowieść o mieście trwa około godziny.

- W trosce o sprawniejszą obsługę turystów Miejska Informacja Turystyczna, mieszcząca się w budynku Urzędu Miasta Olsztyna od czerwca do końca września 2018 wydłuży czas pracy o dwie godziny - informuje Krzysztof Otoliński z Biura Promocji i Turystyki olsztyńskiego magistratu. - Funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w dni wolne od pracy, w tym soboty od 10:00 do 16:00.

Na terenie Olsztyna łączna liczba zarejestrowanych miejsc noclegowych to ponad 2,2 tys.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C