Idź do treści strony
10.10.2019 13:45

Olsztyn głosuje!

Grafika - panorama Olsztyna z polską flagą

Milcząc nie zmienimy rzeczywistości!

13 października 2019 roku - dzień wyborów do polskiego parlamentu - będzie jedną z najważniejszych dat w ostatnich latach. W tym dniu przy wyborczych urnach zdecydujemy o przyszłości naszej i naszych dzieci. Tak jak trzydzieści lat temu, podczas pamiętnych wyborów w czerwcu 1989 roku, nasz głos może przesądzić o dalszym rozwoju Polski i o jej miejscu w świecie.

Wizje rozwojowe, prezentowane przez kandydatów największych ugrupowań politycznych, są różne, w wielu aspektach przeciwstawne, często wręcz skrajne, ale możliwość ich przedstawiania jest niepodważalnym prawem demokracji. Naszą obywatelską powinnością – i moralnym obowiązkiem - jest prawo wyboru. Jego spełnienie wymaga naszej obecności w lokalu wyborczym i oddania przysługującego nam głosu. Powszechność tego aktu decyduje o sile mandatu rządzących, jego niepodważalności oraz o rzeczywistym sukcesie wyborczym.

Dlatego jako prezydent Olsztyna, rozumiejący olbrzymie znaczenie tych wyborów dla samorządów i samorządności, proszę i apeluję o powszechny udział w wyborach 13 października. Idźmy, głosujmy i nie pozwólmy, żeby inni decydowali za nas. Nie głosując pozbywamy się legitymacji do oceny rządzących.

Milcząc nie zmienimy rzeczywistości.

Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 3°C
Pochmurnie 6°C