Idź do treści strony
13.03.2019 12:16

"Ograniczaj!" - apeluje olsztyński MZPiTU

Banner programu "Nowy zwyczaj - ograniczaj"

Ruszyła nowa kampania społeczna Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień - "Nowy zwyczaj - ograniczaj". Eksperci zachęcają do życia w równowadze.

Coraz większe tempo życia, rosnąca liczba bodźców, niezwykłe wymagania każdego dnia - z tym zmaga się mnóstwo olsztynian. Część z nich nie potrafi sobie poradzić z wyzwaniami, wpada w sidła nałogu. Złudną ucieczką staje się najczęściej alkohol.

- Zasadniczym celem kampanii jest zmiana przekonań i zachowań związanych z używaniem alkoholu - wyjaśnia dyrektor MZPiTU w Olsztynie, Błażej Gawroński. - Kampania ma służyć promowaniu postaw związanych z umiarem. Niestety wiedza o alkoholu, substancji psychoaktywnej o charakterze destruktywnym, której nadużywanie może prowadzić do uzależnienia jest wciąż zbyt niska.

Jak przyznają eksperci - nadal bardzo groźne jest upijanie się, picie w nieodpowiednich okolicznościach, sięganie po alkohol przez dzieci i młodzież. W dużej mierze jego nadużywaniu sprzyja społeczne przyzwolenie na upijanie się oraz duża dostępność.

Ale specjaliści zwracają uwagę także na inne współczesne zagrożenia. Wśród nich ciągłe korzystanie z telefonu lub smartfonu, długie przesiadywanie przed telewizorem, szeroko pojęty konsumpcjonizm.

Informacje o kampanii są na stronie www.ograniczaj.pl.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 12°C
Pochmurnie 19°C