Idź do treści strony
08.09.2017 14:07

Nowe przedszkole uroczyście otwarte

Przedszkole Miejskie nr 8

Olsztyn zyskał kolejne przedszkole miejskie. Miasto utworzyło nową placówkę, aby zapewnić dzieciom dostęp do wychowania przedszkolnego.

Przedszkole Miejskie nr 8 to nowy punkt na olsztyńskiej mapie przedszkoli. W piątek (8 września) placówka została  oficjalnie otwarta.

- To było duże wyzwanie - mówił podczas otwarcia prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Jednak dzieci, mali olsztynianie, są najważniejsi. Zapewnienie im miejsca w przedszkolu było dla nas priorytetem.

Od 4 września do przedszkola uczęszcza 33 dzieci. W najbliższym czasie dołączy do nich jeszcze piątka. Docelowo w przedszkolu funkcjonować będą trzy dwudziestoosobowe grupy. Maluchy w wieku 3-4 lat mają do swojej dyspozycji trzy nowe sale zabaw i nauki, salę do zajęć ruchowych, nowe łazienki i szatnię. Placówka funkcjonuje w strukturze Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Wańkowicza, jednak samo przedszkole zachowuje swoją odrębność, posiadając własne wejście oraz własny korytarz. Decyzja o utworzeniu przedszkola była podyktowana potrzebą zapewnienia dzieciom brakujących miejsc. Czas na realizację przedsięwzięcia był ograniczony. Dzięki zaangażowaniu pracowników placówki udało się przygotować przestrzeń w ciągu dwóch tygodni. Na utworzenie przedszkola miasto przeznaczyło 200 tys zł. Jak zapewnia dyrekcja i pedagodzy w przedszkolu będzie bajecznie, choćby dzięki bajkopisarzowi Hansowi Christianowi Andersenowi, którego imię nosić będzie placówka.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 18°C
Częściowe zachmurzenie 23°C