Idź do treści strony
06.10.2017 08:19

Nowe lokale gminne na Wojska Polskiego

Nowe lokale gminne na Wojska Polskiego Olsztyn

Miasto zaadoptuje budynek przy al. Wojska Polskiego na potrzeby mieszkaniowe  osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. W przyszłym roku do użytku oddanych zostanie 28 mieszkań. 

Przebudowa budynku przewiduje remont pomieszczeń wraz z instalacjami. Powstaną nowe ścianki działowe, klatki schodowe, pojawi się również winda. Po zakończeniu prac w budynku znajdować się będzie 28  jednoosobowych i dwuosobowych mieszkań, w tym osiem dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby nie stanowił barier architektonicznych dla jego mieszkańców. Wykonane zostaną m. in. specjalne windy oraz wejście do budynku z poziomu chodnika. Korytarze zostaną poszerzone umożliwiając sprawne przemieszczanie się na wózku. Pojawi się również odpowiednie oznakowanie tj. tabliczka przy domofonie z numerami mieszkań w intensywnych kolorach, każda kondygnacja zostanie wyposażona w tabliczki kierunkowe z informacją o numerze mieszkań i kierunku, w którym należy podążać. Kolejnym udogodnieniem będą informacje przekazywane w systemie Braille’a m.in. w domofonie i windach. W tych ostatnich pojawią się też sygnały dźwiękowe. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane będą też  łazienki.

Poza samym budynkiem zmieni się również jego otoczenie. Zagospodarowana zostanie zieleń oraz pojawi się parking, na którym wydzielone zostaną  miejsca dla osób poruszających się na wózkach. Inwestycja będzie kosztować niespełna 4 mln zł i ma zakończyć się do końca lipca przyszłego roku.

Przebudowa budynku przy al. Wojska Polskiego 14 w Olsztynie jest  współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020.

 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Deszcz 7°C
Czyste niebo 11°C