Idź do treści strony
01.04.2019 18:46

Nowe boisko w SP 15 - to nie żart :)

Wprawdzie wydarzyło się to 1 kwietnia, ale otwarcie nowego, wielofunkcyjnego boiska w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Kętrzyńskiego to nie primaaprilisowy żart.

Mam nadzieję, że oddane dziś do użytku boisko będzie miejscem realizowania sportowych pasji dla uczących się tutaj dzieci  - mówił Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - życzę Wam byście poszli w ślady tych najlepszych, doskonalili swe talenty i zdobywali laury nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej.

W ramach inwestycji powstało wielofunkcyjne boisko sportowe o wymiarach 30 x 46 metrów, przeznaczone do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Do tego bieżnia, do biegów na dystansie 60 metrów i skocznia do skoków w dal. Kibice również mogą być spokojni - z myślą o nich powstała wygodna trybuna. Boisko zyskało też oświetlenie i monitoring.

Poza tym, co widoczne gołym okiem, jest także to czego nie widać, a co zdecydowanie przyczyni się do wygody funkcjonowania całej społeczności SP 15 - to kanalizacja deszczowa i odwodnienie dachu szkoły. Projekt objął również wykonanie dróg dojazdowych do boiska.

Radości z powstania inwestycji nie kryła dyrektor szkoły Zofia Bogacz - Szkoła Podstawowa nr 15 już od 60 lat pielęgnuje i rozwija pasje kolejnych pokoleń uczniów. Możemy pochwalić się sukcesami naszych wychowanków na polu dydaktyki, sportu i muzyki. Naszym marzeniem pozostawało piękne boisko. Dziś,  dzięki zaangażowaniu prezydenta i wparciu innych ludzi dobrej woli - nasze marzenie się spełniło.

Cała inwestycja kosztowała ponad 3,8 miliona. złotych. Główny ciężar sfinansowania boiska spoczywał na Gminie Olsztyn, która na ten cel przeznaczyła ponad 2,2 mln złotych. Ale budowa była możliwa także dzięki wojewodzie, który dofinansował  to przedsięwzięcie kwotą 1,6 mln złotych.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mocny deszcz 17°C
Pochmurnie 19°C