Idź do treści strony
13.02.2017 12:16

Nowe auto dla podopiecznych olsztyńskiego DPS-u

Automatyczna winda umożliwiającą wprowadzanie do pojazdu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim czy system ogrzewania postojowego. Nowe samochód zapewni mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej z ul. Bałtyckiej przemieszczanie się w komfortowych warunkach.

W olsztyńskim Domu Pomocy Społecznej mieszkają osoby wymagające całodobowej opieki z powodu wieku, choroby, niepełnosprawności. Stan zdrowia podopiecznych wymaga częstych wizyt w specjalistycznych placówkach ochrony zdrowia. Sprawny samochód do transportu osób, w tym również poruszających się na wózku, jest zatem rzeczą pierwszej potrzeby.

W poniedziałek  (13 lutego) przed Urzędem Miasta, na użytek DPS przekazano 9-osobowego busa, dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochód zakupiono z pieniędzy pochodzących z budżetu miasta. Dyrektor DPS, Lucyna Kłusowska odebrała kluczyki z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza.

- Bardzo się cieszę, że możemy choć w małym stopniu podnieść komfort życia osób, które na co dzień zmagają się z ciężkimi chorobami czy niepełnosprawnością. -Jest to również prezent od olsztynian, którzy płacąc podatki w Olsztynie, zasilają budżet miasta i pomagają w finansowaniu takich ważnych przedsięwzięć.

Nowy samochód wyposażony jest w automatyczną windę chowaną wewnątrz pojazdu umożliwiającą wprowadzanie do pojazdu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim, atestowany system mocowania wózka w pojeździe, pasy bezpieczeństwa dla osoby niepełnosprawnej na nim transportowanej, system umożliwiający łatwy i szybki demontaż siedzisk w przestrzeni pasażerskiej. Jednak główną zaletą nowego samochodu jest ogrzewanie postojowe typu, które zapewni podopiecznym DPS komfort podróży zarówno latem jak i zimą.

- Poprzedni samochód był w użytkowaniu 16 lat - tłumaczy dyrektor DPS, Lucyna Kłusowska. - Rezultatem długoletniej eksploatacji były częste awarie techniczne, słaba wydolność oraz uszkodzenia mechaniczne pojazdu. Nie posiadał również sprawnego systemu klimatyzacji. To wielka radość szczególnie dla naszych podopiecznych, którzy będą mogli podróżować w komfortowych warunkach.

Dom Pomocy Społecznej zlokalizowany przy ulicy Bałtyckiej istnieje od 1 grudnia 2003 r. Jest placówką opiekuńczą stałego pobytu. Mieszkańcy mają zapewnioną opiekę lekarską, całodobową opiekę pielęgniarską, codzienne wyżywienie z uwzględnieniem diet oraz rehabilitację. W domu znajduje się 40 miejsc.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekkie przelotne opady deszczu 11°C
Deszcz 16°C