Idź do treści strony
12.06.2019 13:59

Nowa szkoła na Nagórkach

Budynek Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Turowskiego

Od 1 września w obiekcie przy ul. Turowskiego zacznie działać Szkoła Podstawowa nr 12. W placówce docelowo mają się mieścić 24 klasy.

Siedziba szkoły znajduje się w budynku zajmowanym dotychczas przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4. Uczniowie klas I-III będą zlokalizowani w osobnym budynku, która zapewni dzieciom poczucie bezpieczeństwa oraz pozwoli tworzyć własną społeczność szkolną. Trwają prace projektowe, a niebawem ruszy kompleksowy remont. Budynek będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt dla edukacji wczesnoszkolnej.

W szkole będzie świetlica działająca od godz. 6:30 do 16:30 z przerwą na naukę w klasie I. Nauka w szkole będzie odbywać się na jedną zmianę, zajęcia będą rozpoczynać się o godz. 9:00. W każdej klasie pierwszej będą prowadzone innowacje pedagogiczne z języka angielskiego oraz matematyki. Celem zajęć będzie rozwój badawczych postawy uczniów poprzez projektowanie, odkrywanie i przeprowadzanie własnych eksperymentów. Placówka będzie wyposażona w dwie sale gimnastyczne, boisko szkolne, aulę szkolną ze sceną, salę konferencyjną, bibliotekę szkolną z czytelnią oraz centrum multimedialnym, pracownię informatyczną.

Dla uczniów klas I zaplanowano trzy oddziały, docelowo zaś szkoła będzie mieć 24 oddziały. W szkole są jeszcze 22 wolne miejsca dla nowych uczniów. Rekrutacja uzupełniająca ruszy 19 sierpnia i potrwa 21 sierpnia 2019 roku.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 10°C
Pogodnie 15°C