Idź do treści strony
12.06.2018 10:49

Niezwykłe fotografie w Aquasferze

Plansze z fotografiami w holu Aquasfery

Do Olsztyna zawitała wyjątkowa wystawa zatytułowana "Pragnę Zwyciężać". Fotografie sportowców Olimpiad Specjalnych można będzie oglądać holu pływalni do końca czerwca.

Na zdjęciach uwiecznione zostały zmagania polskich sportowców na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii, które odbyły się w marcu 2017 roku. Autorem fotografii jest Adam Nurkiewicz, który jest oficjalnym fotografem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na stałe współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim.

Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017 to największe sportowe i społeczne wydarzenie roku 2017. W zawodach startowało ponad 2,7 tys. zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ze 106 państw. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii  liczyła  62 osoby, w tym 46 zawodników, którzy od 18 do 24 marca startowali w pięciu dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych oraz hokeju halowym.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C