Idź do treści strony
13.09.2018 12:17

Najlepsi tropiciele Olsztyńskich Śladów Niepodległości

O zwycięstwie zadecydowały sekundy. Znamy laureatów konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie "Pojezierze" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Zgodnie z zapowiedzą uruchomiliśmy quiz punktualnie w samo południe - opisuje Robert Lesiński ze Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego "Pojezierze" - a siedem minut później otrzymaliśmy pierwszą poprawną odpowiedź, po kilku sekundach drugą i po kolejnych trzecią. Byliśmy zupełnie zaskoczeni.

Bo kolejne osoby, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania były daleko w tyle. W sumie w zabawie wzięło udział około stu uczniów z olsztyńskich szkół. Zanim usiedli do quizu najpier musieli przejść przez starówkę w poszukiwaniu kodów QR, które po zeskanowaniu przekierowywały do stron internetowych z informacjami o patronie danej ulicy.

- To była niesamowita zabawa - cieszyła się zwyciężczyni konkursu, Oliwia Orzoł - konkurs skłaniał nie tylko do gromadzenia wiedzy o bohaterach, ale także do ruchu, a tego w dobie internetu my, młodzi ludzie mamy zdecydowanie za mało.

Dwie osoby, które jako pierwsze poprawnie odpowiedziały na pytania w nagrodę dostały rowery górskie, laureat miejsca trzeciego - sprzęt sportowy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 14°C
Częściowe zachmurzenie 24°C