Idź do treści strony
10.11.2016 11:47

Nagroda za fotografię

Laureat nagrody w towarzystwie m.in. prezydenta Olsztyna

Mieczysław Wieliczko laureatem Nagrody Prezydenta Olsztyna im. Hieronima Skurpskiego. Uroczysta gala odbyła się w olsztyńskim zamku.

Wyróżnienie za osiągnięcia w dziedzinie sztuk plastycznych przyznano już 10. raz. Tegoroczny laureat to fotografik, miłośnik przyrody i krajobrazu Warmii i Mazur.

- To nagroda za konsekwentne uprawianie fotografii pejzażowej i popularyzowanie piękna krajobrazu oraz zabytków Warmii i Mazur - mówił Piotr Grzymowicz. - Niezwykle ważne w tej pracy jest hołdowanie najwyższym standardom warsztatu fotografika.

Laureat bez wątpienia jest znaną i uznaną postacią artystycznego świata. Niezależnie od tego, warto przypomnieć tę postać.

- Mieczysław Wieliczko jest laureatem wielu prestiżowych konkursów fotograficznych  – mówił Waldemar Mierzej. - To m.in. wielokrotnie przyznana główna nagroda na Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach. Poza tym jest dwukrotnym zdobywcą dyplomu im. Jana Bułhaka za wybitne osiągnięcia w fotografii ojczystej oraz laureatem Grand Prix w konkursie "Polska fotografia 1944–1984" w Warszawie.

Poza nagrodą w wysokości 5 tys. złotych do laureata trafiła statuetka autorstwa Barbary Lis-Romańczuk.

[galeria zdjęć] [kanał kultura w YouTube]

Laureaci Nagród Prezydenta im. Hieronima Skurpskiego [wideo]:
* 2007 - Krystyna Koziełło-Poklewska
* 2008 - Wiesław Wachowski
* 2009 - Aleksander Kuberski
* 2010 - Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM
* 2011 - Barbara Lis-Romańczuk
* 2012 - Tadeusz Burniewicz
* 2013 - Marek Barański
* 2014 - Aleksander Wołos
* 2015 - dr hab. Janusz Połom

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 12°C
Pochmurnie 18°C