Idź do treści strony
14.09.2017 12:02

MOK ma nowego dyrektora

Nowy dyrektor MOK Olsztyn

Mariusz Sieniewicz będzie nowym szefem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Został wybrany  niemal jednogłośnie. 

- Największa niewiadoma ostatnich dni została rozstrzygnięta - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Komisja konkursowa, przytłaczającą większością głosów, wskazała nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie w osobie Pana Mariusza Sieniewicza. Serdecznie gratuluję!

Konkurs na dyrektora miejskiej jednostki kulturalnej rozpoczął się w lipcu. Dziewięć osób wyraziło chęć objęcia stanowiska, wszyscy spełnili wymogi formalne i zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu. Podczas rozmów indywidualnych kandydaci prezentowali swoje osiągnięcia, przedstawiali pomysły, które chcieliby zrealizować jako dyrektor MOK, odpowiadali też na pytania komisji konkursowej. Ta niemal jednogłośnie wybrała olsztyńskiego pisarza, Mariusza Sieniewicza.

Jak podkreślają osoby zasiadające w komisji to właśnie on wykazał się największą wiedzą i zaangażowaniem. Przedstawił przemyślaną i interesującą koncepcję działań, obejmującą zarówno aspekty merytoryczne jak i finansowe. Nie bez znaczenia było też podejście do spraw kadrowych. Sieniewicz wyraził troskę o pracowników oraz chęć polepszenia atmosfery panującej w instytucji. Zgodnie z przedstawioną koncepcją nowy dyrektor chce zachować balans pomiędzy  niszowymi wydarzeniami, a imprezami masowymi. W swoich planach ma inicjatywy łączące pokolenia, znoszące podziały i wykluczenia. Chce też podjąć współpracę z różnymi środowiskami m.in. uniwersytetem. Sieniewicz obejmie stanowisko najprawdopodobniej na początku października.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 18°C
Częściowe zachmurzenie 23°C