Idź do treści strony
12.07.2019 13:09

Marszałkowie obradują w Olsztynie

Obrady marszałków województw

Stolica Warmii i Mazur gości Konwent Marszałków Województw RP. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat rozwoju samorządu.

Nasze województwo objęło przewodnictwo w konwencie z początkiem czerwca. Na Warmii i Mazurach zostały zaplanowane trzy posiedzenia.

- Mam nadzieję, że będą dobrą okazją do zaprezentowania odnowionego oblicza tego niepowtarzalnego regionu - przyznaje marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin. - To także doskonała sposobność do rozmowy o  najważniejszych kwestiach z jakimi borykają się samorządy województw.

Uczestnicy konwentu dyskutują na temat wielu dziedzin życia regionów. Poruszane są zagadnienia związane z nowoczesną turystyką, rozwojem społeczno-gospodarczym, kolejną perspektywą finansową Unii Europejskiej.

- Te wszystkie kwestie mają wpływ na funkcjonowanie całego regionu, ale też mniejszych społeczności - mówi gość Konwentu, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Nam wszystkim zależy na dynamicznym rozwoju, a przez to poprawie jakości życia mieszkańców.

Konwent zakończy się w sobotę (13 lipca) na Polach Grunwaldzkich.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 8°C
Pogodnie 11°C