Idź do treści strony
20.05.2019 14:01

Mamy pierwsze opinie o Olsztynie

Uczestnicy spotkania dzielą się opiniami

Około 800 osób wzięło udział w badaniu, które przeprowadzaliśmy ostatniego dnia juwenaliów,  podczas "Śniadania na plaży w Kortowie". Mieszkańcy Olsztyna i goście mieli szansę powiedzieć co im się w naszym mieście podoba, a co trzeba zmienić.

Miejscy urzędnicy pojawili się w miasteczku akademickim w niedzielę (19 maja). Przez ponad trzy godziny zbierali opinie na temat jakości życia w Olsztynie.

- Przygotowaliśmy cztery tablice - wyjaśnia dyrektorka Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich w olsztyńskim Urzędzie Miasta, Justyna Sarna-Pezowicz. - Na każdej z nich napisaliśmy jedno hasło: "lubię, nie lubię, chcę i nie chcę". Zainteresowanie było ogromne. Teraz zajmiemy się analizowaniem otrzymanych odpowiedzi.

Wyniki ankiety oraz rozmów posłużą do aktualizacji Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna (Olsztyn oraz gminy: Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda, Stawiguda).

- To pierwszy krok, do końca wakacji planujemy jeszcze dwa podobne spotkania - dodaje Sarna-Pezowicz.

Te osoby, które nie wypowiedziały się w Kortowie, mogą to zrobić on line. Do końca maja dostępna jest ankieta, która obejmuje trzy obszary: gospodarkę, społeczeństwo oraz środowisko.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 7°C
Częściowe zachmurzenie 16°C