Idź do treści strony
29.06.2020 09:34

Kultura wraca do publicznej przestrzeni

Logo miasto jest wasze

Koniec spotkań on-line i gnieżdżenia się w Internecie! Kulturalne wydarzenia wracają do publicznych miejsc stolicy regionu.

"Miasto jest Wasze" - to tegoroczna propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury. Cykl letnich wydarzeń, który musiał być zmodyfikowany do otaczającej nas codzienności, to nacisk głównie na promocję lokalnych i regionalnych artystów.

- Pandemiczna sytuacja jest doskonałą okazją, by dokonać prezentacji olsztyńskiej kultury i sztuki - przyznaje dyrektor olsztyńskiego MOK-u, Mariusz Sieniewicz.

W pierwszej dekadzie lipca nie zabraknie wystaw, koncertów, oryginalnych, warsztatowych spotkań.

W środę (1 lipca, godz. 18:00) w pobliżu Zajezdni Trolejbusowej wernisaż wystawy prac Joanny Milewicz "Albo-Albo". Tego samego dnia o 20:00 na scenie staromiejskiej gratka dla wielbicieli bluesa. W cyklu "Ósemka bluesowa" wystąpi zespół Pokój Numer 3.

Natomiast już w czwartek (2 lipca) wielkie otwarcie wyjątkowego Ogrodu Rodziewiczówny.

- To organiczny azyl w samym centrum Olsztyna - wyjaśnia Patrycja Bałabańska z Miejskiego Ośrodka Kultury. - Przy aktywnym udziale mieszkańców tworzymy niepowtarzalny ogród społeczny. Wyjątkową przestrzeń artystyczno-ekologiczną i zielone oparcie dla oczu pokrytych wielkomiejskim kurzem. Na tyłach Spichlerza, przy ulicy Rodziewiczówny, powołujemy do życia kulturalno-rozrywkowe miejsce w odcieniach natury. Do wspólnego zazieleniania rzeczywistości zapraszamy wszystkich spragnionych twórczego spędzania czasu i budowania realnej wspólnoty! Przez cały lipiec i sierpień funkcjonujemy w rytmie cotygodniowych spotkań ogrodowych.

Wśród zaplanowanych wydarzeń jest też m.in. koncert zespołu Shannon. Muzycy znani z celtyckiego grania zaprezentują się olsztyńskiej publiczności w amfiteatrze w sobotę (4 lipca) o 20:00. W kolejną środę (8 lipca, godz. 20:00) na scenę nad Łyna wrócą koncerty szantowe. Tego dnia zaprezentuje się Jack Sparrow Band. Natomiast w piątek (10 lipca) w amfiteatrze potężna dawka dobrego humoru - Kabaret Młodych Panów.

Szczegółowy program cyklu letnich wydarzeń "Miasto jest Wasze" jest na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 20°C
Częściowe zachmurzenie 23°C