Idź do treści strony
15.05.2017 15:16

Kultura azjatycka w ratuszu

Sztuka tworzenia wachlarzy i furoshiki (japońska sztuka pakowania i owijania różnego rodzaju przedmiotów). Zapraszamy na bezpłatne warsztaty.

W ramach  współpracy Olsztyna z Japonią we wtorek  (23 maja) o 11:00 w Urzędzie Miasta  (sala 219) odbędą się warsztaty tworzenia japońskich wachlarzy i furoshiki.

- Warsztaty poprowadzi rodowity Japończyk: Masato Todo, który przyjedzie do Olsztyna uczyć Polaków japońskiego - mówi asystent prezydenta ds. specjalnych projektów społecznych,  Dorota d’Aystetten. - Opowie o kulturze Japonii oraz tradycyjnych akcesoriach japońskich: furoshiki (torba japońska) i sensu (wachlarz). Będzie też część praktyczna.

Warsztaty tłumaczone będą na język polski przez olsztynianina japońskiego pochodzenia Yoichi Iida. Udział jest bezpłatny, jednak z racji warsztatowego charakteru spotkania liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Chęć udziału można zgłaszać mailowo: daystetten.dorota@olsztyn.eu.

To już kolejne polsko-japońskie spotkanie kulturalne w Urzędzie Miasta. Poprzednie "Zwiedzaj i pracuj" dotyczyło możliwości i sposobów zatrudnienia w Japonii. Warsztaty organizowane są w ramach projektu promowania miasta Olsztyna w Japonii i wymiany kulturowej i gospodarczej między Olsztynem a Japonią.

Więcej informacji o furoshiki: http://furoshikiclub.blogspot.com/p/furoshiki.html
Informacje o japońskich wachlarzach: http://japonia-online.pl/article/443

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekki deszcz 15°C
Deszcz 17°C