Idź do treści strony
13.03.2018 14:33

Krystyny opanowały Olsztyn

Zlot Krystyn przed staromiejską sceną

Takiego święta w stolicy Warmii i Mazur jeszcze nie było. Przez dwa dni nasze miasto zostało zdominowane przez Krystyny.

Niezwykła akcja pierwszą odsłonę miała miejsce w 1998 roku, natomiast Olsztyn gościł już 21. odsłonę Ogólnopolskiego Zjazdu Krystyn. Wydarzenie organizowane jest zawsze w dzień imienin Krystyny. Odbywało się w wielu polskich miastach, uczestniczki bawiły się też za granicą.

- Jej imię nie ma żadnego związku z babciami, ciociami, kuzynkami - wyjaśniała zgromadzonym na staromiejskim rynku mama najmłodszej uczestniczki zjazdu, 3-letniej Krystyny. - Chodziło nam o znamię, jakie wiąże się z tym imieniem. Bo wszystkie Krystyny są m.in. porządne i zaradne.

Do Olsztyna solenizantki zaczęły zjeżdżać już w poniedziałek (12 marca), dzień przed imieninami. Tego dnia zjadły uroczystą kolację. Nie brakowało też dobrej zabawy przy okazji występów Krystyny Giżewskiej oraz Krystyny Świąteckiej z zespołem Czerwony Tulipan.

Wrocław, Katowice, Żory, Gdańsk, Łeba, Białystok - to tylko niektóre miasta, z których przyjechały uczestniczki zjazdu. Ale do Olsztyna przyjechały też panie spoza Polski m.in. z Chicago.

Wtorek był dniem zwiedzania Olsztyna oraz oficjalnych, zjazdowych obchodów. Wydarzenie otwarto 13 marca o 13:00 na scenie staromiejskiej. "Hej, hej Krystyny, mamy imieniny/więc śpiewajmy dziś, bo to święto Kryś!" - niosło się po Starym Mieście, a o 13:13 rozbrzmiał hymn zjazdu.

- Pierwszy raz mam okazję stać przed tak dużą liczbą pań o tym samym imieniu - mówił podczas powitania uczestniczek zjazdu prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Jestem bardzo zaszczycony, że możemy Was gościć w naszym mieście. Choć historia naszego miasta wiąże się z wieloma zacnymi postaciami, jak Kopernik czy Mendelsohn, dziś najważniejsze jesteście Wy. Życzę Wam wszelkiej pomyślności i zdrowia. Zachęcam też do powrotów do Olsztyna z całymi rodzinami.

Na zjazd do stolicy regionu przyjechało ok. pół tysiąca Krystyn. Hasło tegorocznej imprezy to "Warmia i Mazury skarbem kultury".

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 3°C
Częściowe zachmurzenie 7°C