Idź do treści strony
08.08.2017 12:36

Konkurs na pomysły walki z przestępczością

Europejska Nagroda w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości

Cyberbezpieczeństwo motywem przewodnim tegorocznego konkursu na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości. Nagroda główna to 10 tys. euro.

Przewodniczący Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości ogłosił kolejną edycję corocznego konkursu na Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości. Hasłem tegorocznych działań jest "Cyberbezpieczeńswto społeczności lokalnych ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wykorzystywaniu dzieci w sieci". Swoje projekty, które wcześniej przeszły ewaluację, mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, podmioty administracji rządowej i samorządowej oraz inne służby, straże i inspekcje. Jest to nie tylko szansa, żeby pochwalić się swoimi dotychczasowymi działaniami w obszarze zapobiegania przestępczości, ale również zdobyć nagrodę pieniężną. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 tys. euro. Przyznane zostaną również dwa wyróżnienia w kwotach 5 tys. euro. 

Obecne trwa nabór do etapu wojewódzkiego. Trzy najlepsze projekty z województwa trafią do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie specjalnie powołana komisja wybierze polskiego kandydata.  Projekty należy przesyłać do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego lub elektronicznie na adres sekrzk@uw.olsztyn.pl do 4 września.

W roku 2016 laureatem nagrody został czeski projekt "Senior Academy". Polskę reprezentował wspólny projekt Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i Urzędu Miasta Katowice pn. "Bezpieczna przystań".


<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C