Idź do treści strony
15.02.2017 14:32

Kolejny krok w kierunku podłączenia do obwodnicy

na zdjęciu: między innymi Piotr Grzymowicz, Marek Gustaw Brzezin

Nowy, 2,5km odcinek drogi połączy miasto z południową obwodnicą. W środę (15 lutego) podpisano umowę na realizację inwestycji.

Nowa droga połączy system drogowy Olsztyna, od skrzyżowania ulic Płoskiego i Witosa, z węzłem Jaroty. Część tego odcinka należy do Gminy Olsztyn, a część do Województwa. Dzięki porozumieniu stron inwestycja będzie zrealizowana jako jedna całość.

- Wspólne inwestycje drogowe związane z budową obwodnicy to dobry przykład współpracy samorządowej - mówił podczas konferencji prezydent Piotr Grzymowicz. - Wszystko z myślą o mieszkańcach oraz dla rozwoju Olsztyna i regionu .

Zakres prac w granicach miasta zakłada przede wszystkim rozbudowę skrzyżowania ul. Płoskiego z ul. Bajkową i ul. Dorantta wraz z budową sygnalizacji świetlnej, rozbudowę obecnej drogi  jednojezdniowej (w kierunku Butryn) do drogi dwujezdniowej i dwupasowej z pasem dzielącym. Projekt obejmuje również budowę zatok autobusowych, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, chodników oraz traktu pieszo-rowerowego od skrzyżowania ul. Płoskiego z ul. Bajkową i ul. Dorantta w kierunku Butryn. Koszt miejskiej części inwestycji to ponad 4 mln zł.

Na  2,5 km odcinku drogi do obwodnicy powstaną trzy skrzyżowania, w tym dwa ronda, nowe oświetlenie oraz ekrany akustyczne.

- Inwestycja będzie prowadzona z rozmachem – tłumaczył podczas spotkania dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, Waldemar Królikowski. - Są to tereny niezwykle rozwojowe z punku widzenia miasta i regionu.

Projekt zakłada również przebudowę sieci podziemnych i zagospodarowanie zieleni oraz umiejscowienie tam punktu do ważenia pojazdów. Całkowity koszt inwestycji to niespełna 29 mln zł., a jej wykonaniem zajmie się firma Strabag. Prace zakończą się w drugim kwartale 2018r.

To nie ostatnie wspólne przedsięwzięcie samorządów. W poniedziałek (20 lutego) podpisana zostanie  kolejna umowa związaną z przyłączeniem miasta do obwodnicy. Tym ram nowa droga połączy ulicę  Pstrowskiego z węzłem Pieczewo.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekkie przelotne opady deszczu 11°C
Deszcz 16°C