Idź do treści strony
07.02.2017 14:39

Kettlebell Olsztyn w światowej czołówce

na zdjęciu: członkowie klubu kettlebell Olsztyn

Rok 2016 niewątpliwie należał do kettlebelistów z Olsztyna. W klasyfikacji generalnej Polskiej Ligi Kettlebell olsztyński klub zajął pierwsze miejsce.

Droga na podium nie była łatwa. Zawodnicy z Klubu Kettlebell Olsztyn musieli pokonać rywali podczas wielu imprez sportowych w tym m.in. Mistrzostw Podlasia, Mistrzostw Pomorza, Mistrzostw Śląska czy Mistrzostw Mazowsza. Zwieńczeniem Ligi były Mistrzostwa Warmii i Mazur, gdzie zawodnicy sięgnęli po najwyższe miejsce na podium. Jednak lokalne zwycięstwa to nie jedyne sukcesy olsztyńskich  kettlebelistów. Dołączyli również do rywalizacji w elitarnych zawodach World Grand Prix organizowanymi przez światowego lidera: WAKS (Międzynarodową Federację Klubów Kettlebell).

- Przejechaliśmy niemal całą Europę i śmiało możemy się pochwalić, że jesteśmy w czołówce europejskiej - opowiadają członkowie klubu. - Nasi zawodnicy reprezentowali Olsztyn na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech, w Rosji, Chorwacji i Norwegii.

Podczas sportowych zmagań zawodnicy zdobyli 32 medale, co dało 6. pozycję wśród 129 klubów kettlebell na całym świecie.

- Powodem do dumy jest również nasz trener, Maciej Gorzkowsk - dodają zawodnicy. - W podsumowaniu Światowej Ligi Kettlebell uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji zawodników.

Olsztyńscy kettlebeliści nie osiadają na laurach. W tym roku mają już za sobą udział w pierwszych zawodach II edycji Ligi Kettlebell, w Ostrowie Wielkopolskim, w których zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach. Kolejnym wyzwanie już w marcu. Będą to Mistrzostwa Polski w Toruniu.