Idź do treści strony
26.10.2016 10:55

"Jeziorowcy" o mistrzostwo!

Gracze Olsztyn Lakers w sali sesyjnej

Kończy się najlepszy sezon w historii futbolu amerykańskiego w Olsztynie. Przed "Jeziorowcami" mecz, który zdecyduje o mistrzowskim tytule.

Historię tej widowiskowej dyscypliny sportu w stolicy Warmii i Mazur zaczęto pisać sześć lat temu. Właśnie w 2010 roku powstał klub Olsztyn Lakers. Przez te wszystkie lata zawodnicy z naszego miasta zbierali cenne doświadczenie, które teraz procentuje.

W zasadniczym sezonie II ligi "Jeziorowcy" doznali tylko jednej porażki. Na wyjeździe lepsi od olsztynian okazali się Bydgoszcz Archers. Futboliści z naszego miasta od tamtego momentu kontynuują serię sześciu kolejnych zwycięstw.

Półfinałowa wygrana w fazie play-off nad Rhinos Wyszków dała Lakersom historyczny awans do I ligi. Podczas środowej (26 października) sesji olsztyńskiej Rady Miasta przedstawiciele władz Olsztyna podziękowały zawodnikom za zaangażowanie i pogratulowały sukcesu.

Teraz przed Jeziorowcami ostateczna rozgrywka o tytuł mistrza II ligi. Decydujące będzie starcie z rezerwami Panthers Wrocław, czyli najlepszej ekipy w kraju i w Europie! Ten mecz w sobotę (29 października) o 13:00 na stadionie w Kortowie.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 19°C
Przelotne deszcze 21°C