Idź do treści strony
22.01.2020 15:00

Jest harmonogram naboru do przedszkoli

Budynek przedszkola

Olsztyńskie przedszkola szykują się do naboru na kolejny rok. Jest już gotowe kalendarium rekrutacji podstawowej oraz uzupełniającej.

Pierwszy etap naboru zacznie się 24 marca i potrwa do 6 kwietnia. To czas, w którym rodzice będą składać wnioski o przyjęcie dziecka do placówki oraz dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów, jakie są brane pod uwagę w postępowaniu.

Przed 28 kwietnia wszelkie dokumenty zostaną sprawdzone, a listy zakwalifikowanych ogłoszone dzień później. Rodzice będą mieć czas na pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do 6 maja, a kolejnego dnia przedstawione zostaną ostateczne listy.

Podobny przebieg będzie mieć postępowanie uzupełniające. To zacznie się 29 lipca i potrwa do 26 sierpnia.

Wśród kryteriów, jakie brane są pod uwagę są m.in.: zamieszkanie w Olsztynie, wielodzietność, niepełnosprawność kandydata lub rodziców, samotne wychowywanie dzieci, dochód.

W Olsztynie jest 27 przedszkoli prowadzonych przez gminę. Jest w nich łącznie nieco ponad 3,4 tys. miejsc. Ile będzie dostępnych miejsc - to okaże się przed rozpoczęciem rekrutacji. Na tydzień dni przed rozpoczęciem rekrutacji rodzice składają oświadczenie o woli kontynuowania objęcia opieką dziecka w placówce.

[harmonogram naboru]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 11°C
Częściowe zachmurzenie 10°C