Idź do treści strony
26.10.2017 12:33

Jesienno-zimowy cykl biegów wokół Jeziora Długiego

Jesienno-zimowy cykl biegów wokół Jeziora Długiego

Chłodniejsza pora roku nie przeszkadza uprawianiu sportu na powietrzu. W sobotę (28 października) kolejna odsłona City Trail.

City Trail to lubiany przez olsztynian cykl biegów. Zawody rozgrywane są na malowniczej trasie wokół jeziora Długiego. Inauguracja jesienno-zimowej edycji odbyła się 30 września i  przyciągnęła ponad 400 dorosłych zawodników i ponad setkę dzieci. Drugi z sześciu biegów sezonu 2017/2018 odbędzie się w najbliższą sobotę (28 października).

- Sobotni bieg odbędzie się tradycyjnie na trasie ze startem i metą na ścieżce rowerowej w pobliżu mostu nad Jeziorem Długim - mówią organizatorzy cyklu. -  Dystans to niezmiennie 5 km. Imprezie towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży, najmłodsi startują na czterech dystansach: od 300 metrów do 2 km. Warto zaznaczyć, że biegi City Trail Junior mają wymiar charytatywny i połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Na bieg można zapisać się przez stronę www.citytrail.pl .Rejestracji można dokonać z góry na cały cykl lub na pojedyncze zawody.

Cykl City Trail odróżnia się od innych imprez formułą. W skali edycji organizowanych jest sześć biegów, a medale i nagrody są wręczane na siódmej, oddzielnej imprezie, która ma uroczystą oprawę. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec co najmniej 4 razy. Poza Olsztynem City Trail organizowany jest w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej lokalizacji od września 2017 do marca 2018 zorganizowanych zostanie sześć biegów, co daje sześćdziesiąt imprez w ciągu sześciu miesięcy.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 3°C
Częściowe zachmurzenie 7°C