Idź do treści strony
27.11.2017 14:08

Japońskie warsztaty o herbacie

Japońskie warsztaty o herbacie

W ramach współpracy Olsztyna z Japonią w ratuszu odbędą się bezpłatne warsztaty, których tematem będzie japońska herbata.

Kultura azjatycka ponownie zagości w ratuszu. Tym razem gość z Japonii, Kanako Ogawa, opowie o zwyczaju picia herbaty. Podczas warsztatów można będzie się dowiedzieć jakie rodzaje herbat piją Japończycy, jak należy je prawidłowo parzyć, jakich naczyń używa się do picia herbaty i jak należy się nimi posługiwać. W planach jest również degustacja japońskiej herbaty i słodyczy.

Warsztaty odbędą się w środę (29 listopada) o 13:00 w ratuszu (sala 219) i będą tłumaczone na język polski. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. Chęć uczestnictwa można wyrazić mailowo na adres: yoichi@footlink.tv. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

To nie ostatnie spotkanie z kulturą Japonii w tym roku. We wtorek (5 grudnia) w ratuszu odbędą się warsztaty tworzenia japońskich ozdób "mayudama". Warsztaty poprowadzi Keiko Oimura, która nie tylko przybliży uczestnikom historię i proces tworzenia "mayudama", ale również opowie o mieście, w którym mieszka - Kobe. Także na te warsztaty obowiązują zgłoszenia: yoichi@footlink.tv

Warsztaty organizowane są w ramach projektu promowania miasta Olsztyna w Japonii i wymiany kulturowej i gospodarczej między Olsztynem a Japonią.<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekki deszcz 7°C
Częściowe zachmurzenie 9°C