Idź do treści strony
14.02.2017 13:05

Inwestycja proekologiczna Olsztyńskich Wodociągów

Na dawnym placu składowym przy ul. Oficerskiej w Olsztynie rusza budowa farmy fotowoltaicznej. Inwestycja ma przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Rozpoczęła się budowa infrastruktury do wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Instalacja fotowoltaiczna rocznie ma wyprodukować 100 MWh energii elektrycznej.
Efektem będzie zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, głównie emisji dwutlenku węgla.

- Przedmiotem projektu jest budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby funkcjonowania bazy sprzętu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olsztynie - mówi specjalista ds. inwestycji, Agnieszka Remisiewicz-Sokołowska. - Wartość inwestycji to ponad 800 tys. zł, z czego 71 proc. to dofinansowanie z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Prace zakończą się w czerwcu 2017 r.

Nie jest to pierwsza inwestycja zmierzająca do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Od 2011 r. z podgrzanej energią słoneczną wody korzystają pracownicy biurowca przy ul. Oficerskiej, Stacji Uzdatniania Wody "Karolin" oraz przepompowni ścieków przy ul. Artyleryjskiej.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 8°C
Mocne przelotne opady deszczu 15°C