Idź do treści strony
12.07.2018 12:38

Instalacja na 30-lecie Plastyka

Instalacja przed ratuszem

Przyciąga uwagę mieszkańców Olsztyna i przyjezdnych. Oryginalna, artystyczna propozycja stanęła na placu przed ratuszem.

Instalację będzie można oglądać do końca wakacji. Jej celem jest promocja Państwowego Liceum Plastycznego, które w tym roku obchodzi 30-lecie działalności oraz rolę, jaką w kulturalnym życiu Olsztyna odgrywają uczniowie i nauczyciele placówki.

- Od początku swojego istnienia szkoła wykształciła wielu absolwentów, którzy obecnie funkcjonują w Olsztynie jako dojrzali, samodzielni już artyści - tłumaczą pomysłodawcy instalacji. - Uczniowie i nauczyciele liceum aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, angażując się i wspierając wiele inicjatyw: np. wykonując tablice upamiętniające ważnych mieszkańców miasta, makietę Starego Miasta, tworząc dekoracje, scenografie do ważnych wydarzeń odbywających się w Olsztynie. Tworzone przez uczniów Baby Pruskie ustawiane w centralnych punktach miasta i "udekorowane" odpowiednio do wydarzeń, którymi aktualnie żyje Olsztyn to już pewien symbol, znak rozpoznawalny miasta.

Instalacja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia "Sztuka i Środowisko" we współpracy z Państwowym Liceum Plastycznym. Uzyskała dofinansowanie Urzędu Miasta w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych "Popularyzacja sztuki współczesnej i sztuki street art".

Jesienią instalacją zostanie przeniesiona do budynku szkoły. Tam uczniowie wraz z opiekunem stworzą inspirowany dziełem performance, który zaprezentują podczas uroczystych obchodów 30-lecia szkoły.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 4°C
Czyste niebo 6°C