Idź do treści strony
05.09.2017 09:45

II Ukiel Olsztyn Półmaraton

Olsztyn Ukiel Półmaraton

Trwają zapisy na bieg. Trasa poprowadzi wokół jeziora Ukiel.

To już druga edycja olsztyńskiego półmaratonu organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Warmiński Klub Rowerowy Fan. Ukiel Olsztyn Półmaraton jest ostatnim i najdłuższym z trzech biegów miejskich odbywające się w ramach akcji Olsztyn.Biega!

- W tym roku chcemy zaproponować trasę biegnącą wkoło jeziora Ukiel - mówi dyrektor OSiR, Jerzy Litwiński. - Będzie to bieg crossowy z wykorzystaniem ścieżek pieszo - rowerowych biegnących przy jeziorze Ukiel.      

17 września uczestnicy II Ukiel Olsztyn Półmaratonu sprawdzą swoje siły na dystansie 21 km. Zgodnie z limitem  ustalonym przez organizatorów, będą mieli na to maksymalnie 3,5 godziny. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Łączna pula nagród to ponad 20 tys. zł. Podczas wszystkich biegów uczestnicy mogą liczyć na elektroniczny pomiar czasu, zabezpieczenie medyczne oraz napoje. Biegacze otrzymają również pamiątkowe medale. Zapisy trwają do 12 września. Rejestracja odbywa się za pomocą formularza elektronicznego dostępnego tutaj.  Więcej informacji na stronach internetowych: www.osir.olsztyn.pl, www.ukiel.olsztyn.eu

 [trasa półmaratonu - mapa]
 [film prezentujący malownicza trasę]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 18°C
Częściowe zachmurzenie 23°C