Idź do treści strony
10.10.2017 12:04

Festiwal Mendelsohna

Festiwal Mendelsohna Olsztyn

Wystawy, koncerty, pokazy filmów. Przed nami cykl wydarzeń zainspirowanych życiem i twórczością architekta Ericha Mendelsohna. 

Erich Mendelsohn niemiecki architekt żydowskiego pochodzenia, a zarazem jeden z najsłynniejszych olsztynian. To jego sylwetka oraz osiągnięcia zainspirowały środowisko Borussii do zorganizowania cyklicznej imprezy upamiętniającej wybitnego mieszkańca Olsztyna.

- Festiwal tworzy przestrzeń do debat wokół aktualnych przemian kulturowych i społecznych w regionie, Polsce i Europie - opowiadają przedstawiciele Fundacji Borussia, organizatorzy wydarzenia. - Promuje środowiska i działania obywatelskie, a także inicjuje dyskusję o roli twórców w kreowaniu społecznej zmiany. Wydarzeniom Festiwalu Mendelsohna towarzyszy  tolerancja i szacunek wobec inności, wrażliwość na różnorodność oraz dialog międzykulturowy

Festiwal rozpocznie się w środę (11 października), jednak oficjalna inauguracja odbędzie się dzień później o 17:00. Będzie to spotkanie z pisarzem, poetą, publicystą, Pawłem Huelle. Festiwal potrwa do niedzieli (15 października). W programie w m.in. wernisaż wystawy fotografii Iris Nasher, pokaz filmu "Hummus" izraelskiego reżysera Orena Rosenfelda oraz koncert Zbuntowanej Orkiestry Podwórkowej "Hańba". Szczegółowy program na stronie www.borusssia.pl

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Borussia, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Żydowskiej B’Jachad.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Deszcz 7°C
Czyste niebo 11°C