Idź do treści strony
14.06.2018 10:52

"Europa dla obywateli" w Olsztynie

Logo programu

W jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie z tego programu? Tego będzie można dowiedzieć się w specjalnym punkcie, który odwiedzi nasze miasto 20 czerwca.

- Program grantowy "Europa dla obywateli" przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, instytucji edukacyjnych, kulturalnych i badawczych, sektora pozarządowego oraz innych organizacji społeczeństwa obywatelskiego nienastawionych na zysk - informuje Ewa Kornacka z Punktu Kontaktowego "Europa dla obywateli". - Ma na celu wspieranie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz angażowanie obywateli i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w proces integracji europejskiej.

W tym programie można zrealizować projekt w kilku obszarach. To "Pamięć Europejska" oraz "Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie", a tym "Partnerstwo miast", "Sieci miast" lub "Projekty społeczeństwa obywatelskiego".

Spotkanie dotyczące "Europy dla obywateli" odbędzie się 20 czerwca między 10:30 a 14:30 w Kamienicy Naujacka (ul. Kruka 3). Będzie można dowiedzieć się więcej o zasadach programu, na jakie działania społeczne, edukacyjne i kulturalne można otrzymać dofinansowanie, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu i pisaniu wniosku, będzie też mowa o sposobach pozyskiwania partnerów do projektów.

Udział jest bezpłatny, jednak aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej programu. Bardziej szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie polskiego Punktu Kontaktowego programu oraz na stronie Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego, który zarządza programem.

[zapisy na spotkanie] [Punkt Kontaktowy]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C