Idź do treści strony
20.04.2017 14:15

Dzień Wolnej Sztuki w BWA

Niespiesznie i refleksyjnie. Tak zapowiada się najbliższa sobota w olsztyńskiej Galerii Sztuki.

Dzień Wolnej Sztuki to organizowana od 2011 roku akcja społeczna, mająca pokazać odwiedzającym, że muzea i galerie z powodzeniem można zwiedzać w sposób nieśpieszny i refleksyjny. BWA bierze udział w akcji po raz czwarty.

- Chcemy pokazać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów - mówi specjalista ds. wystaw i promocji, Justyna Bnasiak. - Nie potrzebujemy do tego odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać.

Raz w roku, w kwietniową sobotę muzea i galerie w całej Polsce proponują zwiedzającym oglądanie pięciu wybranych przez mieszkańców obiektów. Przed każdym dziełem stoją opiekunowie, których zadaniem jest zachęcanie do dyskusji i zainspirowanie do zastanowienia się nad tym, co "mówi" dzieło.
W tym roku BWA Galeria Sztuki zaprezentuje prace Piotra Obarka (Ten sam temat, 1988, olej, deska 24x24 cm), Andrzeja Olczyka( Analiza naszego śladu I, linoryt, 33,5x27 cm), Ryszarda Szymańskiego ( Początek, technika metalowa, 64x50 cm), Antoniego Boratyńskiego (Jeszcze ptak nad polem śpiewa, linoryt, 67x50 cm) oraz Marka Sapetto (Plus Minus, 1980, akryl, płótno, 110x96 cm). Dzień Wolnej Sztuki odbędzie się w sobotę (22 kwietnia) o 12:00. Wstęp jest wolny.
<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 8°C
Mocne przelotne opady deszczu 15°C