Idź do treści strony
16.05.2017 13:09

Dzieciństwo w domu dziecka zapisane na papierze

"Podaruj dzieciom wspomnienia" to tytuł wystawy zdjęć dzieci z domu małego dziecka w Olsztynie. Można ją zobaczyć w ratuszu.

- Na co dzień ich nie widzimy - mówią autorzy wystawy. - Są ukryte, żeby nie naruszyć spokoju naszych sumień. Ale warto spojrzeć w ich oczy. Oczy, które pomimo tego, że czasem uśmiechnięte, przepełnione są smutkiem, tęsknotą, strachem i zupełnie niezawinionym poczuciem winy.

"Podaruj dzieciom wspomnienia" to tytuł wystawy zdjęć zrobionych przez członków Warmińsko - Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "Blur" dzieciom z domu małego dziecka w Olsztynie.

- Idea powstania tych zdjęć była prosta - tłumaczą autorzy. - Każdy z nas ma jakieś wspomnienia z dzieciństwa zapisane na papierze fotograficznym lub plikach jpg. Te maluchy z pokręconym już od samego początku życiorysem, też na to zasługują.

W czasie kilku sesji w Ośrodku Wsparcia i Opieki nad Dzieckiem w Olsztynie wykonano dziesiątki fotografii, które następnie ofiarowano małym wychowankom w postaci fotoksiążek. Wystawa będąca jedynie wycinkiem projektu prezentowana jest na I piętrze olsztyńskiego ratusza. Została zrealizowana w ramach XIX Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C