Idź do treści strony
20.03.2017 15:00

Dwa start-upy z Olsztyna z dofinansowaniem na rozwój działalności

Po ponad 700 tys. zł otrzymały dwa olsztyńskie start-upy jako wsparcie w rozwinięciu działalności biznesowej w ramach Platformy startowej dla nowych pomysłów "Hub of Talents".

Dofinansowanie pochodzi ze środków z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia - Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej. Trafi do dwóch olsztyńskich start-upów: Literacka Sp. z o.o. oraz Slavic Monsters Sp. z o.o. z Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Dotacja ma być wykorzystana na wprowadzenie produktów spółek na rynek krajowy lub zagraniczny oraz systematyczne zwiększanie jego sprzedaży.

- Przyznane środki umożliwią nam zachowanie niezależności od kapitału zewnętrznego - mówi przedstawiciel Slavic Monsters Marek Matuszczak. - Dzięki temu utrzymamy pełną kontrolę nad powstającym produktem. Będziemy mogli przygotować coś, w co naprawdę wierzymy.

Slavic Monsters wprowadzi na rynek geolokalizacyjną grę mobilną w tematycznie związaną ze światem mitologii słowiańskiej. Mityczne stworzenia, które będzie można spotkać w grze, już dzisiaj można zobaczyć na fanpage’u: fb.me/slavicmonsters. Tam też znajduje się więcej informacji na temat projektu.

Drugim wyróżnionym start-up'em jest Literacka, która stworzyła Literacką Mapę Świata - nowatorską platformę internetową o charakterze społecznościowym. Łącząc dwie pasje swoich użytkowników: literaturę i podróże, platforma przyczynia się do rozwoju turystyki kulturowej i literackiej.

Więcej informacji tutaj.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 12°C
Deszcz 15°C