Idź do treści strony
15.03.2019 13:53

Doświadczenie zawodowe dla osób niepełnosprawnych

Międzynarodowa Fundacja "Reaxum" zaprasza niepełnosprawnych studentów i absolwentów szkół wyższych do współpracy.

- Zdajemy sobie sprawę, że często osoby niepełnosprawne, pomimo tego, że potrzebują pomocy, wsparcia, nie zabiegają o to – mówi Marzena Kotwica, z fundacji Rexanum – I z myślą o nich przygotowano specjalną  formułę programu „GraduatON”, która przewiduje uwolnienie odwagi zawodowej, wyeliminowanie ograniczeń i wydobycie zdolności.

Wszystkie osoby, które skorzystają z programu mają szansę na współpracę z doradcą zawodowym, który wyłoni ich talenty i mocne strony, a także określi cechy wymagające dalszej pracy i rozwoju. Ponadto fundacja oferuje indywidualną opiekę psychologa/coach’a kariery, który pozwoli określić indywidualny kierunek zawodowy i jego ewolucję oraz pokonać ewentualne bariery, aby przygotować beneficjentów do efektywnego funkcjonowania w firmie. Co więcej – uczestnicy projektu mają szansę skorzystać z płatnego 3-miesięcznego stażu oraz wsparcia opiekuna stażowego.
 
Do kogo skierowana jest ta oferta? Do absolwentów szkół wyższych, osób które maksymalnie dwa lata temu uzyskały absolutorium lub studentów ostatniego roku. Dotyczy to osób, które mają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne) i na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia.

Osoby zainteresowane składaniem aplikacji zapraszamy na stronę https://reaxum.eu/graduaton/

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 12°C
Pochmurnie 19°C