Idź do treści strony
05.12.2019 10:00

Dołącz do mikołajkowej sztafety

Biegacze

Biegacze przemierzą 185-kilometrową trasę z Olsztyna do Sopotu, ale każdy może dołączyć do krótkiego, specjalnego odcinka. Celem sztafety RMF4RT Gladiators jest nie tylko aktywność fizyczna, ale także wsparcie potrzebujących.

Dwa odcinki specjalne dla chętnych, morsowanie w Bałtyku i szczytny cel - to najkrótszy z możliwych opis zbliżającej się sztafety. W taki sposób RMF4RT Gladiators chce świętować Mikołajki i tym samym, zakończyć sezon biegowy w tym roku.

Start sztafety jest zaplanowany na 15:00 w piątek (6 grudnia). Zawodnicy wyruszą z dziedzińca zamku w Olsztynie. Meta trasy zlokalizowana będzie na sopockiej plaży, do której biegacze dotrą w sobotę (7 grudnia) około 12:00. Całość trasy zostanie pokonana przez członków drużyny biegowej RMF4RT Gladiators. Organizator daje jednak możliwość dołączenia do sztafety na dwóch wybranych odcinkach specjalnych.

- Na wszystkich chętnych czeka 7-kilometrowy dystans w Olsztynie, od startu sztafety na dziedzińcu zamku do ul. Oleńki - mówi szef zespołu RMF4RT Gladiators, Rafał Płuciennik. - Do sztafety można również dołączyć na jej ostatnich 10 kilometrach, prowadzonych od Opery Bałtyckiej w Gdańsku do sopockiej plaży w okolicach molo.

Udział w dwóch otwartych odcinkach jest kierowany do wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas, a przy tym pomagać potrzebującym. Opłata startowa wynosi 20 złotych. Cała kwota zostanie przekazana na Fundację Dom Rain Mana. Instytucja zbiera pieniądze na budowę specjalnego domu dla osób zmagających się z autyzmem. 

Na odcinki specjalne sztafety w Olsztynie i Sopocie można zapisać się poprzez stronę Mikołajkowej Sztafety.

[zapisy na odcinek specjalny] [szczegóły wydarzenia]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Pochmurnie 1°C