Idź do treści strony
06.03.2018 11:19

Dobry start olsztyńskich szachistów

Turniej szachistów z udziałem olsztynian

To były udane dla UKS Kopernik Olsztyn Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich. Zawody rozegrane w Zgierzu pozwoliły awansować olsztynianom w rankingu.

UKS Kopernik Olsztyn był jedyną drużyną z Warmii i Mazur, jaka wzięła udział w zmaganiach. Dzięki dobremu występowi ekipa o cztery oczka poprawiła ranking z rozstawienia, awansując z 18. na 14. miejsce (z 42 drużyn).

To niewątpliwy sukces młodego klubu. Obsada zawodów była bowiem bardzo silna, co nie przeszkodziło jednak w skutecznej walce - Lidka Czarnecka zajęła indywidualnie 44. miejsce na 174 zawodników), Krzysztof Budrewicz wygrał z arcymistrzem oraz zajął czwarte miejsce na pierwszej szachownicy, indywidualnie był 15. w turnieju), Radek Malczyk indywidualnie 80. miejsce oraz Tomek Rak, który uplasował się na 106. pozycji.

Po zmaganiach w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich, przyszedł czas na zmagania indywidualne. Turniej był niezwykle emocjonujący, bardzo silnie obsadzony i pełen niespodzianek. Mistrzem Polski został arcymistrz Kacper Piorun. Olsztynianie natomiast świetnie spisali się w stawce niemal 340 zawodników. Krzysztof Budrewicz był 40., Tomasz Rak - 67., Radosław Malczyk - 118., zaś Lidka Czarnecka - 170.
[wyniki turnieju drużynowego] [wyniki zmagań indywidualnych]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie -2°C
Pochmurnie -2°C