Idź do treści strony
15.03.2017 13:08

Debata o bezpieczeństwie seniorów

Służby i instytucje miejskie będą rozmawiać o działaniach na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia seniorów. Do debaty zapraszają osoby na co dzień pracujące z osobami starszymi oraz samych seniorów. 

- Podczas debaty policjanci podpowiedzą, jak zorganizować spotkanie edukacyjne w placówkach na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego - mówi Miejski Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Paweł Micek. - Nie zabraknie danych statystycznych, które zobrazują skalę zagrożeń zdarzeniami, w których osoby starsze są poszkodowanym. Eksperci podpowiedzą, jak uniknąć zagrożeń, czyli jak nie dać się oszukać, jak zadbać o siebie podczas korzystania z dróg oraz jak właściwie dbać o swój stan zdrowia.

Podczas spotkania służby podsumują działania podejmowane w 2016 roku na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia seniorów ramach programu "Bezpieczny Senior". Ekspertami podczas debaty będą funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Miejski Rzecznik Konsumentów,  przedstawiciele Rady Olsztyńskich Seniorów, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz Oficer Rowerowy Urzędu Miasta Olsztyna.Do udziału w debacie organizatorzy zapraszają mieszkańców Olsztyna i powiatu,  osoby na co dzień pracujące z osobami starszymi i przede wszystkim seniorów. Inicjatorami debaty jest Komenda Miejska Policji w Olsztynie oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyna.

"Bezpieczny Senior" to program, który obecnie jest realizowany w Olsztynie i powiecie. Jego celem  jest nauka bezpiecznych zachowań i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a przede wszystkim dążenie do zmniejszenia liczby ofiar przestępstw wśród seniorów.<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 12°C
Deszcz 15°C